Copyright@ilarman.ir

نقد و بررسی کتاب و رونمایی از 5 کتاب جدید

جلسه رونمایی و نقد کتاب با استقبال جمعی از نویسندگان و شاعران گلستانی از انتشارات ایل آرمان برگزار شد

صبح امروز طی نشست ادبی با حضور و استقبال خوب نویسندگان و شاعران ترکمن صحرا در دفتر انجمن شعر و ادب ترکمنی میراث جلسه رونمایی و نقد و بررسی 5 کتاب از 5 نویسنده به همت انتشارات ایل‌آرمان برگزار شد.
ابتدا مجلس با تلاوت کلام الله مجید آراسته شد و مسوول انجمن میراث منصور طبری ضمن خوش آمد گویی به شرح برنامه‌ها پرداخت.
مدیر مسوول انتشارات ایل آرمان در سخنان خود به مشکلات کتاب و کتابخوانی و به بحران مخاطب کتاب و مطالعه پرداخت و درباره لزوم و ضرورت نقد در انجمن و شعر گفت: تازمانی که اثر نقد نشود و یا شعر شاعران به چالش ادبی کشیده نشود ما هیچگاه به بالندگی ادبی نخواهیم رسید. ما با این کار می‌خواهیم جایگاه نقد را در انجمن نهادینه کنیم تا هر اثری چاپ نشود و هر شعری خوانده نشود.
وی افزود: ما با به‌به گفتن و احسنت گویی بدون نقد منصفانه به جایی نمی‌رسیم. اولین مسئول و بانی انجمن شعر و ادب میراث دلایل رونمایی کتاب‌ها و نقد و بررسی در انجمن شعر میراث را برای اولین بار در این مقطع نخست معرفی اثر و دوم معرفی پدید آورنده و نیز تشویق نویسنده و شاعر برشمرد
.
نویسنده، محقق و ناشر فعال گلستان بر حمایت مالی از نویسندگان در چاپ کتاب تاکید کردند و از متمکنین و فرهنگ دوستان خواستند در جهت تامین مالی نویسندگان و شاعران کم بضاعت در تالیف اثرشان کمک مالی نمایند تا ذخیره معنوی این کار هم به عنوان صدقه جاریه و هم به عنوان خادم فرهنگ ارمغانی برای جامعه باشد.
میرزاعلی قزل کارشناس چاپ و نشر اداره کل باحضور خود به گرمی مجلس افزودند و با سخنان مبسوط خود برغنای فرهنگی و تنوع و تعدد فرهنگی منطق اشاره داشتند و بر لزوم کار بیشتر در عرصه فرهنگ سفارش اکید داشتند.

در این نشست ادبی پنج کتاب از چاپ های جدید فروردین 95 رونمایی شد و با احضار شاعران و نویسندگان صاحب اثر مراسم رونمایی کتاب انجام گرفت و هر یک از پدید آورندگان به معرفی خود و آثارشان پرداختند. در این جلسه از آقای رشید ابرکار به علت حمایت در چاب کتاب عبدالخالق آدمی تجلیل شد.

در ادامه برنامه استاد قربان صحت بدخشان نقد خود را درباره جدیدترین اثر عبدالخالق آدمی باعنوان مقدس آرزولار پرداختند و به مزایا و معایب کتاب پرداخته شعر آدمی را روان، لطیف و ساده و بی تکلف خوانده بر این که شعر سفارشی و تصنعی نیست تاکید داشتند
محمد حسن زاده شاعر با ذوق و عضو فعال انجمن حافظ دومین ناقد بود که در این جلسه ادبی حضور داشت
وی درباره نقد کتاب مدادخاکستری مطالب سودمند و مفیدی را بیان داشتند ابتدا درباره شعر هایکو و سپس درباره ویژگی‌های آن و شعر طرح و تفاوت‌های آن و آنگاه درباره ویژگی‌های ارزنده شعر عبدالخلق خرمالی مطالب پرباری را عرضه داشتند.
این فعال فرهنگی مشخصه‌های شعر خرمالی را در طبیعت‌گرا بودن، رمانتیک بودن و قابلیت ترجمه برای تمام زبان‌ها و جهان شمول بودن مدادخاکستری اشاره کردند

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

طراحی و پیاده سازی: ایران وب کاران / نیازی تلفن: 2291449 - 2221228 - 0172