Copyright@ilarman.ir

مراسم معرفی کتاب و جشن امضای انتشارات ایل‌آرمان

اخبار فرهنگی – طی مراسمی به همت انتشارات ایل آرمان و همکاری موسسه فرهنگی هنری بامداد هفت اقلیم رونمایی کتاب و جشن امضا در گنبد کاووس برگزار شد.
در این مراسم که با حضور مدیران نشریات و انجمن‌های فرهنگی شهرستانی برگزار شد کتابهای زیر رونمایی و معرفی شد.

غیسغاجیق باهار : اثر شاعر مرحوم قربان گلدی آهونبر به کوشش: استاد قربان صحت بدخشان
سحر چاغی: اثر شاعر ملا تاجی ایزدی نسب
و کتاب فرهنگ نام‌های ترکمنی اثر شاعر گرانقدر مشهد قلی قزل صورت گرفت.
مراسم با دعای خیر آغاز شد و مدیر مسوول انتشارات ایل آرمان در مورد چاپ کتاب‌ها و نیز لزوم ترویج فرهنگ مطالعه کتابخوانی در بین نسل جوان گفت. وی همچنین درباره مشکلات چاپ و تولید کتاب مطالبی را ایراد نمود.

در ادامه با دعوت از پدید آورندگان کتاب به جایگاه همراه با شنیدن سخنان آنان مراسم رونمایی صورت گرفت.
در این مراسم اساتید و نویسندگانی چون: محمد قوجقی، موسی جرجانی، مشهد قلی قزل و نیز از شورای شهر مسوول کمیسون فرهنگی مهندس غفور غراوی و نیز ستار طاطار حضور و سخنرانی داشتند.
این مراسم که باهمت انتشارات ایل آرمان و موسسه هفت اقلیم انجام شد، یاشار نیازی مدیر موسسه نیز در این مراسم گفت: این موسسه از تمام فعالین فرهنگی و هنری دعوت می‌کند تا با عضویت در انجمن‌های مختلف زیرمجموعه موسسه در پیشبرد برنامه‌های فرهنگی و مدنی مشارکت داشته باشند.

وی در ادامه افزود: به زودی سایت خبرگزاری ترکمن‌های جهان با نام (ITNAnews) ایتنانیوز راه‌اندازی می‌شود و در حال حاضر قالب سایت در حال برنامه‌نویسی است و این سایت در سطح بسیار حرفه‌ای و همردیف دیگر خبرگزاری‌ها آماده و به زودی به بهره‌برداری خواهد رسید.

مراسم  نقد و بررسی کتاب ترجمه مخدومقلی فراغی با سخنان استاد موسی جرجانی و تجلیل از رشید ابرکار فعال فرهنگی ادامه یافت و در پایان شاعر و هنرمند گنبدی بهمن مرادی با نواختن چند آهنگ فولکلور با دوتار ترکمنی مجلس را مزین کرد. مراسم با عکس دسته جمعی پایان یافت.

img_8704 img_8730 img_8734 img_8738 img_8758 img_8769 img_8776 img_8779 img_8783 img_8803 img_8818 img_8822 img_8829 img_8843 img_8848 img_8851 img_8857 img_8859

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

طراحی و پیاده سازی: ایران وب کاران / نیازی تلفن: 2291449 - 2221228 - 0172